loader image
پرش به محتوای اصلی
خانه

ایمان از روی آگاهی

ایمان از روی آگاهی

از عارفه اسماعیل زاده در
Number of replies: 5

تصاویر مشاهده شود.

Attachment ۲۰۱۹۰۹۱۰_۱۶۲۵۰۲.jpg
Attachment ۲۰۱۹۰۹۱۰_۱۶۲۵۴۱.jpg
Attachment ۲۰۱۹۰۹۱۰_۱۶۲۵۵۵.jpg
In reply to عارفه اسماعیل زاده

در پاسخ به: ایمان از روی آگاهی

از عارفه اسماعیل زاده در

آمن الرسول بما انزل الیه من ربه کل آمن بالله و ملائکته و کتبه و رسله لا نفرق بین احد من رسله 

و قالو  دقت کنید به این دو سه جمله و گویند، سمعنا و اطعنا شنیدیم، فهمیدیم، سمعنا نه اینکه به گوشمان خورد شنیدن به معنای فهمیدن  و اطعنا  یعنی اطاعت ماکور کورانه نبود از روی آنچه فهمیدیم و شنیدیم بود غفرانک ربنا  پاداشی که از تو نی خواهیم خدایا مغفرت توست و الیک المصیر و بازگشت ما به سوی توست. 

ایمان دو جور است یک جور ایمان مقلدانه و متعصبانه  چون در حوزه و کتاب ما این را می گدیند پس همین است. 

ایمان ارزشمند ایمان آگاهانه است ایمان توام با درک و شعور. آن ایمانی که برای نگه داشتنش باید بگوییم فلان روزنامه را نخواند فلان کتاب را نخواند. این ایمان نخواهد ماند. 

از عارفه اسماعیل زاده در

آمن الرسول بما انزل الیه من ربه کل آمن بالله و ملائکته و کتبه و رسله لا نفرق بین احد من رسله 

و قالو  دقت کنید به این دو سه جمله و گویند، سمعنا و اطعنا شنیدیم، فهمیدیم، سمعنا نه اینکه به گوشمان خورد شنیدن به معنای فهمیدن  و اطعنا  یعنی اطاعت ماکور کورانه نبود از روی آنچه فهمیدیم و شنیدیم بود غفرانک ربنا  پاداشی که از تو نی خواهیم خدایا مغفرت توست و الیک المصیر و بازگشت ما به سوی توست. 

ایمان دو جور است یک جور ایمان مقلدانه و متعصبانه  چون در حوزه و کتاب ما این را می گدیند پس همین است. 

ایمان ارزشمند ایمان آگاهانه است ایمان توام با درک و شعور. آن ایمانی که برای نگه داشتنش باید بگوییم فلان روزنامه را نخواند فلان کتاب را نخواند. این ایمان نخواهد ماند. 

از عارفه اسماعیل زاده در

اگر بخواهیم ایمان، ایمان آگاهانه باشد. باید دائما آگاهی بدهیم به آن کسانی که می خواهند مومن باشند.

ان فی خلق السماوات و الارض و اختلاف الیل و النهار  لآیات همانا نشانه هایی است، برای گیج ها؟ ابدا! لاولی الالباب  برای خردمندان. 

خردمندان همه کردمند اگر عقل و هوششان را به کار بیندازند خردمند ها  با یک ارم مخصوصی از روز ولادت جدا نشده اند.

خردمند کیست؟

Re: ایمان از روی آگاهی

از سیده فاطمه احمدزاده در

قران خردمندان را با این ویژگی ها معرفی کرده: به عهدهای الهی پایبند هستند ، پیوند هایی که خداوند دستور داده را نمی شکنند ، از خدا می ترسند ، از روز قیامت می ترسند ،به خاطر خدا صبر می کنن ، نماز را اقامه می کنند ، از روزی هایی که به آن ها می رسد انفاق می کنند ، بدی ها را با خوبی ها از بین می برند.

سوره ی رعد آیه 20- 22

از زینب سادات ظاهری مطلق در

خردمند کسیه که از عقلش استفاده میکنه و چه بسیار انسان هایی که هوش بالایی هم دارند اما اصلا استفاده نمیکنند پس نمیشه گفت خردمندند و خرد یک خصیصه ذاتی است، بلکه هر کس عقلش رو به کار بندازه و اهل تفکر باشه خردمنده برای همین هم گفته شده یک ساعت تفکر بهتر از هفتاد سال عبادته

و باز در روایت دیگه اومده العقل ما عبد به الرحمن واکتسب به الجنان

بر این اساس خردمند کسیه که از امکانات عقلی که بهش داده شده در راه شناخت و بندگی خدای متعال و سعادت واقعی استفاده کنه